Strona główna » Aktualności » Relacja z konferencji „Transformacja cyfrowa Administracji Samorządowej: Jak sfinansować i wdrożyć nowe rozwiązania e-usług w Urzędzie”

Relacja z konferencji „Transformacja cyfrowa Administracji Samorządowej: Jak sfinansować i wdrożyć nowe rozwiązania e-usług w Urzędzie”

Konferencja okazała się ogromnym sukcesem, zarówno pod względem frekwencji, jak i merytorycznej wartości prelekcji.

5 lipca 2024 roku w Hotelu Senator w Katowicach odbyła się konferencja „Transformacja Cyfrowa Administracji Samorządowej. Jak sfinansować i wdrożyć nowe rozwiązania e-usług w Urzędzie”, która przyciągnęła przedstawicieli z 30 urzędów z całej Polski. Cieszymy się, że nasze wydarzenie spotkało się z tak dużym zainteresowaniem i uczestniczyło w nim aż 35 przedstawicieli instytucji samorządowych.

KONFERENCJA

Konferencja rozpoczęła się o godzinie 9:00 powitaniem uczestników przez Przemysława Walichowskiego, Regionalnego Kierownika Sprzedaży BonaSoft. W swoim przemówieniu podkreślił on wagę cyfryzacji w administracji publicznej oraz przedstawił cel spotkania, którym było zaprezentowanie nowoczesnych rozwiązań e-usług oraz możliwości finansowania ich wdrożenia z funduszy unijnych.

Bogaty program i inspirujące prezentacje

Program konferencji obejmował wiele interesujących wystąpień ekspertów z różnych dziedzin. Już na początku Przemysław Walichowski, przedstawił przykłady wdrożeń e-usług w administracji samorządowej, co wywołało żywe zainteresowanie uczestników.

Następnie Joanna Ragin, Menedżer Produktu BonaSoft, omówiła proces szybkiego wdrożenia usługi e-Płatności w urzędach, co jest kluczowe w kontekście poprawy efektywności i wygody obsługi interesantów. Podczas przerwy na kawę uczestnicy mieli okazję do networkingu i wymiany doświadczeń. Po przerwie Marcin Mularz, Menedżer Produktu BonaSoft, zaprezentował innowacyjne rozwiązanie E-Listonosz, które integruje e-doręczenia i tradycyjną pocztę, ułatwiając pracę burmistrzów i innych pracowników urzędów. Olga Schabowicz-Drzewińska z IT Patron w swojej prezentacji szczegółowo omówiła możliwości pozyskania środków unijnych na przeprowadzenie cyfryzacji w urzędach. Jej wystąpienie spotkało się z dużym zainteresowaniem i licznymi pytaniami ze strony uczestników. Warto zaznaczyć, że nabór wniosków o dofinansowanie w Programie Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 już wystartował 20.06.2024 r. Więcej informacji na: Nabór nr.: FESL.01.04-IZ.01-135/24 – FUNDUSZEUE (slaskie.pl) 

Praktyczne rozwiązania i bezpieczeństwo

W dalszej części konferencji Bartosz Kania z eSesji zaprezentował kompletny system do zarządzania pracami rady gminy, a Łukasz Żabicki i Krzysztof Trafny z LEHMANN + PARTNER POLSKA przedstawili e-Drogi w administracji publicznej. Michał Wielgus z Huawei omówił temat cyberbezpieczeństwa w erze ataków ransomware, przedstawiając praktyczne rozwiązania dotyczące budowy bezpiecznej architektury przechowywania danych.

Sesja pytań i odpowiedzi oraz podsumowanie

Konferencję zakończyła sesja pytań i odpowiedzi oraz podsumowanie całego wydarzenia. Uczestnicy mieli okazję do zadania pytań prelegentom, co pozwoliło na rozwianie wszelkich wątpliwości oraz uzyskanie dodatkowych informacji na interesujące ich tematy. Na zakończenie odbył się wspólny lunch, podczas którego uczestnicy mieli możliwość kontynuowania rozmów w mniej formalnej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie oraz prelegentom za ich cenne wystąpienia. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i przedstawione rozwiązania przyczynią się do dalszego rozwoju cyfryzacji w administracji samorządowej w Polsce. Zachęcamy do śledzenia naszych aktualności i udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez BonaSoft.

Do zobaczenia na kolejnych konferencjach!