Strona główna » Aktualności » Wdrożenie Systemu USOS Otwiera Nowe Horyzonty dla AWF Wrocław  

Wdrożenie Systemu USOS Otwiera Nowe Horyzonty dla AWF Wrocław  

Pod koniec 2023 roku nasz zespół zakończył kolejne wdrożenie systemu USOS, wprowadzając innowacyjny system dziekanatowy do Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu. 

WDROŻENIE

W drugiej połowie 2023 roku pracownicy firmy BonaSoft rozpoczęli realizację wdrożenia systemu USOS w kolejnej polskiej uczelni wyższej. Umowa obejmowała migrację danych historycznych studentów z eORDO oraz przeniesienie ułożonych w tym systemie planów zajęć, wraz z uwzględnieniem rezerwacji sal uczelnianych. 

W trakcie wykonywanych prac do systemu USOS zaczytano grupy dziekańskie oraz rankingi kwalifikacyjne z systemu IRK. Celem tego procesu było umożliwienie studentom samodzielnego zapisu na zajęcia w USOSweb na podstawie wyników rekrutacyjnych. 

W ramach kontraktu Bonasoft zapewniło również wymianę danych pomiędzy wdrażanym systemem a używanymi na uczelni systemami, takimi jak ERP Simple, Aleph, CBU.  

Nasz zespół dołożył wiele starań, aby spełnić oczekiwania Uczelni, z uwagi na to, że w dotychczasowym systemie dziekanatowym eORDO Uczelnia posiadała szereg rozwiązań autorskich, które należało odwzorować w systemie USOS.   

Dodatkowo przeniesiono dane z systemu personalizacji kart do systemu USOS, co otworzyło przed AWF Wrocław nowe możliwości korzystania z mLegitymacji, którą już niedługo wszyscy będziemy zobligowani wystawiać. Jest to nie tylko inwestycja w teraźniejszość, ale także innowacyjne spojrzenie w przyszłości. 

Doświadczony zespół specjalistów Bonasoft nie tylko dostarczył nowoczesne narzędzia, ale również przeprowadził szkolenia dla pracowników i studentów Akademii. Dzięki przekazanej wiedzy użytkownicy będą mogli w pełni wykorzystać potencjał systemu dziekanatowego USOS. Dodatkowo w ramach współpracy nasza firma zapewnia wieloletnią gwarancję, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie i gwarantuje sprawne działanie systemu. 

Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu jest szóstą polską uczelnią, obok takich jak Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku czy Małopolska Uczelnia Państwowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, która zdecydowała się na wdrożenie USOS przy współpracy z Bonasoft. 


Zdjęcie: Pixabay