Strona główna » Aktualności » Fundusze Europejskie dla Wielkopolski. Podsumowanie kolejnej edycji konferencji.

Fundusze Europejskie dla Wielkopolski. Podsumowanie kolejnej edycji konferencji.

Ponad 50 przedstawicieli Jednostek Samorządu Terytorialnego z województwa Wielkopolskiego wzięło udział w drugiej edycji konferencji „Transformacja cyfrowa Administracji Samorządowej. Jak sfinansować i wdrożyć nowe rozwiązania e-usług w Urzędzie”, zorganizowanej przez zespół BonaSoft. Spotkanie stacjonarne odbyło się 7 lutego w Hotelu HP Park Poznań natomiast, webinarium zorganizowano w terminie 21 lutego.

KONFERENCJA

Pierwsza część spotkania była poświęcona tematyce wdrożenia różnego rodzaju e-Usług w JST, które odgrywają coraz ważniejszą rolę w efektywnym funkcjonowaniu Administracji Publicznej oraz w zapewnieniu wygodnych i dostępnych usług dla mieszkańców. Pokazaliśmy, w jaki sposób wdrożenie e-usług w JST przynosi liczne korzyści zarówno dla samych urzędów, jak i dla społeczności lokalnej.

Spotkanie rozpoczął Prezes BonaSoft – Adam Zawisza, który przywitał uczestników oraz opowiedział o funkcjonowaniu  naszej firmy na polskim rynku. Następnie kierownik sprzedaży – Przemysław Walichowski, przedstawił listę e-usług oraz przykłady ich wdrożeń, przekonując uczestników o korzyściach płynących z tych rozwiązań. Menadżerowie produktu, Joanna Ragin i Marcin Mularz, zaprezentowali konkretne rozwiązania usprawniające funkcjonowanie Urzędów, takie jak e-Płatności i e-Kancelaria flux.GOV.

Olga Schabowicz-Drzewińska przedstawicielka firmy IT Patron omówiła możliwości pozyskania środków z Funduszy Europejskich dla Wielkopolski mających na celu wsparcie finansowe wdrożenia e-usług w JST. Najnowszy nabór wniosków (Działanie 1.3 Rozwój e-usług i e-zasobów publicznych) rozpoczął się 5 lutego 2024 roku i potrwa do 29 marca 2024 roku. Kolejny nabór (Działanie 01.04 Rozwój e-usług i e-zasobów publicznych w ramach ZIT) wystartuje 25 marca 2024 roku i potrwa do 28 czerwca 2024 roku.

Na zakończenie konferencji swoje prezentacje przedstawili partnerzy merytoryczni: firmy eSesja, Huawei oraz LEHMANN + PARTNER POLSKA. Bartosz Kania opowiedział o systemie eSesja idealnym do zarządzania pracami Rady natomiast, Krystian Nowacki z Huawei skoncentrował się na praktycznych aspektach budowania (nie)bezpiecznej architektury przechowywania danych. Tematykę e-Dróg w Administracji Publicznej szeroko poruszyli Michał Maciołek i Łukasz Żabicki z firmy LEHMANN + PARTNER POLSKA.

Podczas wydarzenia nasi specjaliści przeprowadzili wiele rozmów, udzielając odpowiedzi na pytania uczestników, prowadzili interesujące dyskusje oraz proponowali najlepsze rozwiązania. Konferencja stanowiła nie tylko platformę do zdobywania wiedzy, ale także inspirację do dalszych działań w kierunku pełnej transformacji cyfrowej Administracji Samorządowej.


FOTORELACJA