Strona główna » Aktualności » Konferencja „Transformacja cyfrowa Administracji Samorządowej” dla JST z Warmii i Mazur

Konferencja „Transformacja cyfrowa Administracji Samorządowej” dla JST z Warmii i Mazur

30 listopada w Olsztynie odbyła się konferencja zorganizowana przez firmę BonaSoft  pt.  „Transformacja cyfrowa Administracji Samorządowej”. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Jednostek Samorządu Terytorialnego (JST) z województwa Warmińsko-Mazurskiego.

KONFERENCJA

W Hotelu HP Park Olsztyn udało się nam zgromadzić 34 przedstawicieli z 24 Urzędów.

Na początku konferencji wszystkich uczestników powitał Jarosław Łagoda, prezes zarządu firmy BonaSoft. Następnie głos zabrał Przemysław Walichowski, regionalny dyrektor sprzedaży prezentując obszary zastosowań e-usług w administracji samorządowej. Agnieszka Bajorek, Kierownik Projektu podzieliła się cennymi doświadczeniami związanymi z uruchomieniem platformy e-usług w mieście Wysokie Mazowieckie.

W kolejnych prelekcjach Joanna Ragin, manager produktu przedstawiła możliwości szybkiego wdrożenia usług e-płatności oraz e-powiadomień w JST. Adam Zawisza, wiceprezes firmy BonaSoft skupił się na kwestiach zwiększania odporności urzędów w obszarze cyberbezpieczeństwa. Istotną część konferencji poświęcono także zagadnieniom dotyczącym pozyskiwania środków unijnych na procesy cyfryzacji urzędów co szczegółowo omówiła Olga Schabowicz-Drzewińska z firmy IT Patron. Warto zaznaczyć, że 5 grudnia 2023 roku rozpoczął się nabór wniosków dla programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla 2021-2027 dla Warmii i Mazur” z pulą środków w wysokości 50 000 000 złotych.

Na zakończenie konferencji swoje prezentacje przedstawili partnerzy merytoryczni – firmy eSesja oraz Huawei. Bartosz Kania opowiedział o systemie eSesja, idealnym do zarządzania pracami Rady, natomiast Krystian Nowacki z Huawei skoncentrował się na praktycznych aspektach budowania (nie)bezpiecznej architektury przechowywania danych.

Uczestnicy aktywnie uczestniczyli w dyskusjach, zadawali liczne pytania i dzielili się cennymi komentarzami znacząco wzbogacając omawiane tematy. Dziękujemy im za zaangażowanie, które wpłynęło pozytywnie na rozwój tej istotnej dyskusji. Konferencja stanowiła nie tylko platformę do zdobywania wiedzy, ale także inspirację do dalszych działań w kierunku pełnej transformacji cyfrowej Administracji Samorządowej.

FOTORELACJA