Strona główna » Aktualności » Multiportal.EDU i INTRANET dla Politechniki Krakowskiej

Multiportal.EDU i INTRANET dla Politechniki Krakowskiej

Do grona klientów BonaSoft dołączył kolejny lider polskiego szkolnictwa wyższego – Politechnika Krakowska. W kwietniu 2023 roku rozpoczęliśmy realizację projektu, mającego na celu wdrożenie w Politechnice Krakowskiej Platformy Multiportalowej oraz Intranetu, wraz z migracją treści z istniejących serwisów www oraz integracją z systemami dziedzinowymi.

WSPIERAMY

Wdrożenie multiportal.EDU oraz INTRANET’u

Aktualnie trwają prace analityczne dotyczące architektury systemu, wymagań funkcjonalnych i niefunkcjonalnych, a także uzgodnienia szablonów graficznych z jednostkami uczelni. Przed nami miesiące intensywnej pracy, w trakcie których zajmiemy się:

•          konfiguracją i uruchomieniem 30 witryn i Intranetu,

•          migracją treści z istniejących serwisów www,

•          integracją z systemami dziedzinowymi uczelni.

Przedmiot wdrożenia realizowany jest w ramach Projektu „DROGA do DOSKONAŁOŚCI – kompleksowy program wsparcia Uczelni” realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

To już kolejna uczelnia wyższa, która korzysta z rozwiązania opartego na platformie typu open-source – WordPress, oferowanego przez BonaSoft. Multiportal.EDU pozwala na zarządzanie całością stron internetowych w jednym miejscu, budowanie serwisów zgodnie z jednolitym standardem, a następnie łatwe zarządzanie stworzonymi portalami. Takie rozwiązanie umożliwia również ujednolicenie wizerunku uczelni w Internecie oraz łatwe i szybkie dokonywanie zmian w ramach dziesiątek czy nawet setek istniejących portali.

Zdjęcie: Politechnika Krakowska – https://dwm.pk.edu.pl/index.php/about/