Strona główna » Aktualności » Wdrożenie Zintegrowanego Informatycznego Systemu Bibliotecznego dla Politechniki Częstochowskiej – zakończenie projektu

Wdrożenie Zintegrowanego Informatycznego Systemu Bibliotecznego dla Politechniki Częstochowskiej – zakończenie projektu

Z radością informujemy, że nasz zespół z powodzeniem zakończył wdrożenie Zintegrowanego Informatycznego Systemu Bibliotecznego na Politechnice Częstochowskiej. Wdrożenie projektu przebiegło bardzo sprawnie, a cały proces cyfrowej transformacji biblioteki został przeprowadzony w rekordowo krótkim czasie, zaledwie kilka miesięcy.

WDRAŻAMY

Wdrożenie systemów bibliotecznych

Cały proces wdrożenia podzielono na kilka etapów, wśród których znalazły się:

  • Instalacja i konfiguracja systemu bibliotecznego KOHA zarówno na środowisku testowym, jak i produkcyjnym. KOHA jest narzędziem, które znacząco usprawni proces gromadzenia zasobów, ich opracowania i udostępniania w Bibliotece Głównej Politechniki Częstochowskiej.
  • Przeprowadzono integrację zdalnego dostępu do zasobów elektronicznych za pomocą systemu bibliotecznego HAN. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy mają możliwość korzystania z licencjonowanych zasobów bibliotecznych z dowolnego miejsca na świecie i w dowolnym czasie.
  • Wdrożono integrację z Multiwyszukiwarką Naukową – EBSCO, która stanowi bazę materiałów pełnotekstowych oraz opisów bibliograficznych z różnych dziedzin nauki.

Dodatkowo, przeprowadziliśmy migrację danych, podłączyliśmy Centralny System Autoryzacji, zainstalowaliśmy Szynę Danych oraz dostosowaliśmy wygląd strony do oczekiwań klienta. Możecie zobaczyć efekty naszej pracy, klikając w link TUTAJ .

Podczas ostatniej wizyty naszego zespołu mieliśmy również okazję odwiedzić wystawę rysunku i malarstwa z elementami florystyki, która została przygotowana przez Panią mgr Alicję Paruzel, Kierownika Oddziału Informacji Naukowej Biblioteki Głównej Politechniki Częstochowskiej. Ta niezwykła wystawa sprawiła na nas bardzo pozytywne wrażenie i dostarczyła nam inspiracji do dalszych działań.

FOTORELACJA